Motywacja bez końca.

Czytaj

Motywacja bez końca.

Odchudzanie nie jest proste.
Ciężko jest wytrwać we wszystkich postanowieniach
i zmienić swoje nawyki.
Każdemu zdarzają się drobne grzeszki. Nie trzeba się tym załamywać!
Ważne jest, aby po popełnionym błędzie szybko wrócić na wyznaczony tor!
Ale jak to zrobić?

 „Poprawię się… od jutra!”

To największa pułapka, w jaką możesz wpaść podczas odchudzania! Jak jej uniknąć? Jeśli zdarzy Ci się wpadka i przejesz się lub sięgniesz po słodycze, nie przekreślaj tego dnia całkowicie. Jeśli w porę się opamiętasz, masz szansę wszystko naprawić. Nie opuszczaj posiłków, a kolejny zjedz mniejszy np. złożony z samych warzyw. Bądź dla siebie wyrozumiała. Każdy ma prawo do błędów. Ważne, aby jak najszybciej wrócić do zdrowego jedzenia – jeszcze tego samego dnia!

„Mam dość odmawiania sobie wszystkiego!”

Zdrowy styl życia nie musi oznaczać całkowitych wyrzeczeń! Musisz być jednak świadoma tego, co jesz. Staraj się dokonywać świadomych wyborów w ciągu każdego dnia. Jedz regularnie 3 – 5 posiłków dziennie i pij dużo wody. Możesz pozwolić sobie codziennie na mały, ulubiony smakołyk, ale musi mieć on nie więcej niż 100 – 150 kcal. Jeśli do tej pory jadłaś słodycze codziennie, odstawienie ich całkowicie tylko zwiększy na nie ochotę! Ograniczenie ich ułatwi Ci utrzymanie zdrowego planu w dłuższym terminie.

„Nie potrafię wytrwać. Jestem beznadziejna!”

Nie traktuj każdego, nawet najmniejszego błędu, jak totalnej porażki. To nic, że raz na jakiś czas wypadniesz z rytmu. Najgorsze, co możesz zrobić, to odpuścić całkowicie. Nikt nie jest idealny i każdy ma swoje gorsze momenty. Pozwól sobie na odpoczynek, jednak nie przeciągaj tej przerwy w nieskończoność. Postaraj się jak najszybciej wrócić do rytmu zdrowego odżywiania i treningów. Spójrz ile już udało Ci się osiągnąć. Czy na pewno chcesz to wszystko zaprzepaścić?

„To zbyt trudne. Nie dam rady.”

W trakcie odchudzania pojawiają się gorsze momenty. Nie rezygnuj jednak całkowicie, gdy napotkasz trudności!  Jak się zmotywować? Zapisz, dlaczego chcesz coś zmienić i co zyskasz, jeśli Ci się uda. Codzienne uważnie czytaj tę listę, bo właśnie w najtrudniejszych chwilach zapominamy o korzyściach. Postaraj się też skupić się na tym, co już udało Ci się osiągnąć, a przede wszystkim pozwól sobie na chwilę słabości i jak najszybciej wróć do działania!

 

Sylwia Prawdzik– Ekspert ds. leczenia nadwagi i otyłości. Z wykształcenia psycholog, specjalista ds. żywienia, terapeuta, diet coach. Dzięki jej autorskiemu programowi „Chudnij głową” osiągniesz trwałe efekty i będziesz mogła cieszyć się szczupłą sylwetką, bez efektu jo – jo. Ponadto pod eksperckim przewodnictwem skutecznie pokonasz kryzysy, jakie pojawiają się podczas procesu odchudzania i zmiany stylu życia.