Zaakceptuj siebie.

Czytaj

Zaakceptuj siebie.

 

Wiele kobiet uzależnia swoje szczęście od wagi.
Uważają, że kiedy schudną, w ich życiu wszystko zmieni się na lepsze. Paradoksalnie, brak akceptacji siebie to największa przeszkoda w dążeniu do wymarzonej sylwetki.

Szczupła sylwetka jest symbolem sukcesu, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jeśli liczymy na to, że nasze życie będzie lepsze, gdy będziemy szczuplejsi, to niestety możemy się mocno rozczarować. Niższa waga nie rozwiązuje wszystkich problemów. Przypomnij sobie, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu i niech to stanie się fundamentem Twojej zmiany. Dzięki temu będziesz bardziej odporna na chwilowe mody. Twój charakter i osobowość nie są zależne od wagi!

Postaw na racjonalne odżywianie

Decydując się na odchudzanie, często wybieramy restrykcyjne diety, które są prostą drogą do zaburzeń odżywiania. Nawet jeśli szybko schudniesz, to zgubiona waga równie szybko wróci. Dlatego postaw na racjonalne odżywanie. Zmiany nie powinny być radykalne. Tylko taka dieta, która będzie dostosowana do Twoich nawyków i stylu życia, będzie zdrowa i będzie przynosiła pożądane efekty.

Ćwiczenia są dla wszystkich

Często się zdarza, że brak akceptacji własnego ciała jest hamulcem do podjęcia wysiłku fizycznego. Wstydzisz się pójść na siłownię. Konsekwencją takiego myślenia jest pozostanie w domu. Skończ z budowaniem poczucia własnej wartości wyłącznie na swoim wyglądzie! Uroda mija, tak naprawdę liczą się inne rzeczy.

Skup się na swoich zaletach

Bardzo trudno jest nam zaakceptować siebie. Nieustannie porównujemy się do innych. Chcemy dążyć do ideału i zapominamy o tym, że one nie istnieją. Dlatego pracuj nad akceptacją własnego ciała. Sympatia i zrozumienie dla siebie samego to Twoja przepustka do szczęścia. Spójrz na siebie z innej perspektywy. Pamiętaj, że każdy popełnia w życiu błędy. Kiedy skupisz się na swoich mocnych stronach i zaakceptujesz siebie, łatwiej będzie Ci wytrwać w swoich postanowieniach, a proces odchudzania będzie przyjemniejszy.

Poznaj swoja wartość

Nie patrz na siebie krytycznym okiem. Zaakceptuj to, jaka jesteś. Pozwól sobie na pewne zachowania, obrane poglądy. Powiedz „tak” własnemu sposobowi bycia i myślenia, otwórz się na swoje emocje. Akceptacja to rodzaj szacunku wobec siebie i tolerowanie swoich wad, dzięki niej droga do postawionych sobie celów będzie prostsza i przyjemniejsza.

 

 

Sylwia Prawdzik– Ekspert ds. leczenia nadwagi i otyłości. Z wykształcenia psycholog, specjalista ds. żywienia, terapeuta, diet coach. Dzięki jej autorskiemu programowi „Chudnij głową” osiągniesz trwałe efekty i będziesz mogła cieszyć się szczupłą sylwetką, bez efektu jo – jo. Ponadto pod eksperckim przewodnictwem skutecznie pokonasz kryzysy, jakie pojawiają się podczas procesu odchudzania i zmiany stylu życia.